Dacă cunoşti bine limba română, engleza şi îţi plac animeurile te rugăm să ne contactezi şi să ne ajuţi. Recrutare!

Sugestii Categorii

Dacă aveţi vreo sugestie de categorii pentru forum vă rugăm contactaţi un admin pentru a face categoria respectivă şi a îmbunătăţi activitatea. Mulţumim.

Salut ,am si eu cateva sugestii de anime-uri.

Mai Mult
15 Iun 2017 19:21 #17582 de TsumuguKihara
TsumuguKihara a creat subiectul: Salut ,am si eu cateva sugestii de anime-uri.
Vreau sa spun de acum ca anime-urile pe care o sa le "prezit" nu sunt traduse de niciun fansub (Din pacate) sau cel putin sunt abandonate.

Primul anime : Hanasaku Iroha myanimelist.net/anime/9289/Hanasaku_Iroha

Are nota 8.02 si este pe locul 509
Data : Apr 3, 2011 to Sep 25, 2011
Numar episoade : 26
Genuri : Slice of Life, Comedy, Drama, Seinen

Anime-ul asta m-a atras pentru genuri ,pentru ca mie-mi plac foarte mult anime-urle Slice of Life ,de asemenea din trailer am observat calitatea video cat si cea audio.
Din cate am citit povestea este una destul de buna si merita incercat (E unul din anime-urile pe care nu le-am vazut inca dar vreau sa le vad neaparat)

Al doilea anime : Hibike! Euphonium myanimelist.net/anime/27989/Hibike_Euphonium

Are nota 8.03 si este pe locul 497
Data : Apr 8, 2015 to Jul 1, 2015
Numar episoade : 13
Genuri : Music, Drama, School

Anime-ul asta m-a atras dupa cum am mai zis si sus de genuri ,acesta nu contine genul Slice of Life insa are alte doua genuri care-mi plac foarte mult si acelea sunt (School si Drama).
M-am mai uitat recent la un anime numit Shigatsu wa Kimi no Uso ,si el era tot cu muzica.
La inceput m-am uitat doar pentru nota ,pentru ca are o nota foarte buna pe MAL ,insa chiar a fost bun desi nu credeam ca o sa-mi placa genul "Music".
Hibike m-a atras si dintr-un AMV foarte bun las link-ul aici :

(Nu fac promovare sau cum se zice ,oricum nu eu l-am facut) important e ca are si o grafica extrem de buna ,si da si acesta este un anime pe care vreau sa-l vad neaparat. (Sezonul 2 are o nota si mai mare ,dar eu vorbesc acum de primul sezon din 2015)

Al treilea anime : High School Fleet myanimelist.net/anime/31500/High_School_Fleet

Anime-ul asta am vrut sa-l vad dupa ce am vazut genurile ,pentru ca din nou este genul School (Si de asemenea si genul Military care-mi place si acest gen destul de mult)
Anime-ul este relativ nou (Daca nu are mai mult de 2 ani ,pentru mine e nou ca sa zic asa) ,cu un numar de episoade mici.
Nota lui nu este mare ,dar credeti-ma ca am vazut anime-uri de 7 si ceva mai bune decat 8+ (Note) ,sunt cateva anime-uri care au note mari si chiar nu mi-au placut ,si sunt altele de note mai mici ... nu stiu cum sa zic ,cred ca "Fresh" e cuvantul potrivit.

Are nota 7.32 si este pe locul 2247
Data : Apr 10, 2016 to Jun 26, 2016
Numar episoade : 12
Genuri : Action, Military, School

Al patrulea anime : Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai myanimelist.net/anime/8769/Ore_no_Imouto...i_Kawaii_Wake_ga_Nai

Din nou anime-ul asta vreau sa-l vad pentru genuri plus ca grafica lui este foarte buna pentru perioada in care a fost facut.
Anime-ul este destul de vechi ca sa zic asa (2010) si inca n-a fost tradus din pacate pe niciun fansub.
Aici avem o nota putin mai mare decat cel precedent ,si chiar vreau sa-l vad.

Are nota 7.44 si este pe locul 1815
Data : Oct 3, 2010 to Dec 19, 2010
Genuri : Slice of Life, Comedy, Seinen

Al cincelea : Gi(a)rlish Number myanimelist.net/anime/32607/Giarlish_Number

Anime-ul asta pare super dragut (Sunt baiat ... da) si da ... are o nota mica din pacate dar episoadele nu sunt multe (Asta e un factor de obicei pentru ca n-are o poveste atat de buna ,dar notele uneori nu conteaza iar gusturile nu se discuta)
Anime-ul e din nou ,cat de cat nou (2016) ,iar aparent are doar un gen si anume Slice of Life (Pentru mine e destul)

Are nota 7.06 si este pe locul 3219
Data : Oct 7, 2016 to Dec 23, 2016
Genuri : Slice of Life

Al saselea : Occultic;Nine myanimelist.net/anime/32962/Occultic_Nine (Si ultimul totodata)

Anime-ul asta e ceva ce nu prea am mai vazut.
Avem din nou genurile ce-mi plac mie mult ,iar trailerul m-a facut sa-l vreau sa-l vad.
Are o nota relativ mica dar v-am mai zis eu legat de note mai sus ,e destul de nou (2016) iar numarul de episoade din nou mic.
Merita vazut ,parerea mea. (Macar asa daca n-ai la ce anime te uita ,asta e mai mult decat perfect)

Are nota 7.11 si este pe locul 3047
Data : Oct 9, 2016 to Dec 25, 2016
Genuri : Sci-Fi, Mystery

Imi pare super rau pentru ca a trebuit sa cititi toate astea.
Faza e ca am vrut sa vedeti cam cine ce vrea sa traduca din ce am propus eu mai mult.
Dar primele doua pe care le-ati vazut (Hanasaku Iroha si Hibike! Euphonium) chiar vreau sa le vad neaparat.
Acum depinde de voi ,cine vrea sa traduca seriile ,cine poate si asa mai departe.
Multumesc anticipat.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.